Gıda Grubu

ACIDOFOAM

ASİDİK KÖPÜKLÜ KİREÇ SÖKÜCÜ TEMİZLİK MADDESİ

Profesyonel bir temizlik kompoundu olup, kritik bölgelerde mükemmel bir temizlik ve hijyen sağlar. Gıda işletmelerinde güvenle kullanılır ( Mandıralar , kesimhaneler , besi çiftlikleri, gıda paketleme fabrikaları vb)  hijyen gerektiren ortamlarda yüzeyde birikmiş kireç ve birikintileri kolayca temizler.

KULLANIM ŞEKLİ :

 Su ile temasında sakınca olmayan, yıkanabilir tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Temizlenecek yüzeye köpük jenaratörü ile püskürtülür. Köpük yüzeyde küçülmeye başladığında taze su ile bolca durulanır. Gerek görüldüğünde manuel uygulama yapılır, bir plastik kap içinde gereken seyreltme yapılır ve yüzeylere fırçalama yöntemi ile uygulanır, daha sonra taze su ile durulama yapılır.

KULLANIM ORANI:

Köpüklü jenaratörlerde %2-%5  konsantrasyonda kullanılır. Manuel uygulamalarda 1:20 -1:30 seyreltilerek kullanılır.

AVANTAJLARI :

Leke bırakmaz.

Kokusuzdur.

Kolay durulanır.


CLEANOSOL

SERT SULAR İÇİN GENEL AMAÇLI ALKALİ DETERJAN

CLEANOSOL özel olarak formüle edilmiş güçlü bir yağ çözücüdür.Gıda sektöründe gıda ile temas eden yüzeylerin ve ekipmanların temizliği için kullanılır. Mekanik veya püskürtme yolu ile temizlik yapılır. Temizlenecek yüzeylere gerekirse daha etkili ve hızlı bir netice almak için 55-60 C sıcak su ile seyreltilip, püskürtülür veya mekanik işlem yapılır, daha sonra su ile Sert sularda etkili güçlü yağ çözücü , klor içermez.

KULLANIM ALANLARI 

Fabrikalar 

Gıda Sanayi 

Mezbaahaneler 

Mandıralar 

KULLANIM ŞEKLİ :
Ağır yağlı ortamlarda           %3--%5    sıcak su ile

Normal temizliklerde            %1,2--%3 sıcak su ile

Soğuk su ile                           % 5--%10  oranında su ile seyreltilir.

Kullanım sonrası taze su ile durulanır.

DİKKAT :

ALKALİ BİR ÜRÜNDÜR.

KULLANIM ESNASINDA ELDİVEN KULLANINIZ...  

BAŞKA KİMYASALLARLA KARIŞTIRMAYINIZ.


DEEP FORCE

AÇIK VE KAPALI ALAN ÇAPRAZ DEZENFEKTAN ÜRÜNÜ

DEEP FORCE QAC bazlı  açık ve kapalı alan çapraz dezenfektan ürünü olup özellikle gıda ve gıda ürünleri üretimi yapan sektörlerde diğer kullanılan ürünler ile çapraz dezenfeksiyon sağlaması için kullanılır. Çapraz dezenfeksiyonlar da  bakteri ve virusler in bağışıklık sağlaması engellenir ve sağlıklı dezenfeksiyon sağlanır. Gıda sektörü ile beraber mezbahalar ve hayvan çiftliklerinde çapraz dezenfeksiyon için de Kullanılmaktadır. Hayvan ağılları ve açık alanlar. Toplu yaşam alanları ve kapalı spor salonları gibi yerlerde güçlü bakterisid , virüsid etkisi vardır .  (soyunma odaları, tuvaletler , oturma odaları vs) Mezbahalarda kesim bölümleri , duvar ve zeminlerin dezenfeksiyonunda kullanılır. Kompleks yapısından dolayı hızlı ve kalıcı dezenfeksiyon sağlamaktadır. Gram negatif, gram pozitif, bakteri, virus ve mantarlara karşı hızlı etki sağlar.      

KULLANIM ALANLARI:  

TAŞIMA ARAÇ VE KAMYONLARI

KASALAR

GİRİŞ ÇIKIŞ DEZENFEKSİYONU

AYAK DEZENFEKSİYONU

BESİ YERLERİ

AÇIK ALANLAR VE KAPALI ALANLAR  

KULLANIM ŞEKLİ  

VİRO DES  SU İLE SEYRELTİLEREK KULLANILIR  

ARAÇ TEKERLERİ VE KASA LAR               1: 40 - 1:60

GİRİŞ ÇIKIŞLAR                                       1:50 –  1:100

AYAK DEZENFEKTANI                               1:100 - 1: 200

DUVAR ZEMİN DEZENFEKSİYONU           1:100 – 1:200

TOPLU YAŞAM YERLERİ                            1:50 – 1: 100  

YÜZEYLERE SEYRELTME SONRASI PÜSKÜRTME YÖNTEMİ İLE UYGULANIR DURULAMA YAPILMAZ. HAYVAN BESİ YERLERİNDE HAYVAN GIDASI İLE TEMAS ETME DURUMUNDA SEYRELTME ORANI 1:200 DEN AŞAĞI OLMAMALI.


HYPO FOAM

GIDA ENDÜRTRİSİ İÇİN KLORLU KÖPÜKLÜ DEZENFEKTAN
Profesyonel bir temizlik kompoundu olup, açık alanlarda ve makine ekipmanlar ve kritik bölgelerde köpüklü bir temizlik sağlar. Hastane, sağlık merkezleri, okullar, gıda üretimi yapan işletmeler, mutfaklar ve hijyen gerektiren ortamlarda virüs ve bakterilere karşı efektif bir çözümdür. HYPO FOAM yoğun köpük oluşturmasından dolayı dik yüzeylere tutunarak yüzeyleri temizler ve dezenfekte eder.

KULLANIM ŞEKLİ:

Köpüklü yüzey dezenfektanı olarak 1:20-1:30 su ile karıştırılır ve köpük makinesi ile yüzeylere püskürtülür. 5-10 dk beklenir ve su ile durulanır. Sıcak su ile yapılan temizliklerde daha süratli temizlik sağlar.


OXY FOAM
OKSİJENLİ KÖPÜKLÜ YÜZEY DEZENFEKTANI
 
Profesyonel oksijen bazlı bir temizlik kompoundu olup ,kritik bölgelerde mükemmel bir temizlik ve hijyen sağlar ,virüs ve bakterileri okside yöntemi ile öldürür ve koruma sağlar Gıda işletmelerinde işleme tezgahları , ekipmanlar  ve  yüzeylerde kullanılır . İçerdiği kompleks yapıcılar sayesinde sert sularda etkilidir
KULLANIM ŞEKLİ:
Su ile temasında sakınca olmayan ,yıkanabilir tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Escherichia coli Staphylococcus epidermis,Pseudonimonas aeroginosa,Aspergillus flavus gibi gram (-) ve gram (+) bakterilere,gibi mantar ve mayalara etkilidir.(Micobacterium tuberculozis vb.mikroorganizmalara da etkilidir.) Temizlenecek yüzeye köpük jenaratörü ile püskürtülür. Köpük  yüzeyde küçülmeye başladığında taze su ile bolca durulanır.
KULLANIM ORANI:
Köpüklü jeneratörlerde  : %3 -%5  oranında kullanılır ve sıcak su ile uygulanır Yüzeyde 5-10 dk bekletilip temiz su ile durulanır.
AVANTAJLARI :
Korozif etkisi yoktur.
Dezenfeksiyon sağlar.
Kokusuzdur.

PERADES PLUS
GIDA VE GIDA İLE TEMAS EDEN YÜZEYLER İÇİN PER ASEDİK BAZLI DEZENFEKTAN 
 
PERADES EMST KİMYA tarafından özel olarak formüle edilmiş PAA (per  asedik asit) bazlı güçlü bir dezenfektandır, gıda üretim tesisleri ,mezbahalar, mandıralar ve gıda ile temas eden tüm yüzeylerin dezenfeksiyonu için kullanılır. PAA bazlı olduğundan aşağıda belirtilmiş olan bakterilere karşı etkilidir. Enterobacter, Alcaligenes, Esherichia, Bacillus, Alteromonas, Flavobacterium, Micrococcus, Salmonella Proteus,  Pseudomonas, Acinetobacter-Moraxella, Corynebacterium, Staphylococcus, ve Campylobacter. PERADES tüm gıda işletmelerinde ve özellikle büyükbaş ve tavuk kesimhanelerinde güvenle kullanılır. Kullanılacak alana %1-%2 konsantrasyonda püskürtülerek kullanılır, kullanım suyunun Yumuşak olması etkisini artırmaktadır.
KULLANIM ALANLARI
Kesim yerleri Et parçalama birimleri ve ekipmanları
Masalar
Kaynatma üniteleri
Soğutma üniteleri
Kesim alet ve ekipmanları
Duvar ve zeminler
Dezenfekte edilecek yüzeylere uygulandıktan sonra temas süresi en az 20 -30 dakika olmalıdır, daha kısa süre temas istenilirse konsantrasyon %10-%15 seviyesine çıkartılarak süre kısaltılmış olur. Uygulama sonrası yüzeyler taze su ile durulanır.

SANITOX C400
KAPALI ALAN ZEMİNLERDE DEZENFEKTAN TEMİZLEYİCİ
 
Gıda üretimi yapan işletmeler, gibi hijyen gerektiren ortamlarda virüs ve bakterilere karşı efektif bir çözümdür. Su ile temasında sakınca olmayan, yıkanabilir tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Staphylococcus aureus, salmonelle, choleraesuls ve pseudonimonas aeruginosa gibi gram (-) ve gram (+) bakterilere, pathegenic fungi, trichophyton interdigitalis gibi mantar ve mayalara ekilidir. (Micobakterium  tuberculozis, Aspergilus flevus vb. mikroorganizmalara da şiddetli etkilidir.)
KULLANIM ALANLARI:
Gıda işletmeleri Mezbahaalar Mandıralar Besi çiftlikleri İçecek sanayii Fayans, epoksi , beton zeminlerin temizlik ve dezenfeksiyonu için kullanılır
KULLANIM ŞEKLİ :
Gerek püskürterek , gerek  zemin temizlik ekipmanları ile kullanılır , düşük köpüklü Olmasından dolayı  zemin fırçalama makinaları ile de kullanılır
SEYRELTME :
Ağır kirli zeminleri temizleme ve dezenfekte etme amaçlı 1:30-1:50 Hafif kirlerin temizliği ve hijyenik ortam sağlama amaçlı  1:50-1:100

VİRO DES
AÇIK VE KAPALI ALAN ÇAPRAZ DEZENFEKTAN ÜRÜNÜ

Viro Des  Aldehid bazlı  açık ve kapalı alan çapraz dezenfektan ürünü, özellikle gıda ve gıda ürünleri üretimi yapan sektörlerde diğer kullanılan ürünler ile çapraz dezenfeksiyon sağlaması için kullanılır. Çapraz dezenfeksiyonlar da  bakteri ve virusler in bağışıklık sağlaması engellenir ve sağlıklı dezenfeksiyon sağlanır. Gıda sektörü ile beraber mezbahalar ve hayvan çiftliklerinde çapraz dezenfeksiyon için de Kullanılmaktadır. Hayvan ağılları ve açık alanlar. Mezbahalarda kesim bölümleri , duvar ve zeminlerin dezenfeksiyonunda kullanılır. Kompleks yapısından dolayı hızlı ve kalıcı dezenfeksiyon sağlamaktadır. Gram negatif, gram pozitif, bakteri, virus ve mantarlara karşı hızlı etki sağlar.   

KULLANIM ALANLARI:  

TAŞIMA ARAÇ VE KAMYONLARI KASALAR GİRİŞ ÇIKIŞ DEZENFEKSİYONU AYAK DEZENFEKSİYONU BESİ YERLERİ AÇIK ALANLAN VE KAPALI ALANLAR SİSLEME UYGULAMASI  

KULLANIM ŞEKLİ  

VİRO DES  SU İLE SEYRELTİLEREK KULLANILIR  

ARAÇ TEKERLERİ VE KASA LAR             1:50 -   1: 100

GİRİŞ ÇIKIŞLAR                                     1:50 –  1: 100

AYAK DEZENFEKTANI                             1:100 - 1: 200

DUVAR ZEMİN DEZENFEKSİYONU          1:100 –1: 200

SİSLEME YÖNTEMİ  seyreltilmemiş ürünü m3 bazında  0,5 -3 ml kullanım miktarı olarak Hesaplanmalıdır.  

YÜZEYLERE SEYRELTME SONRASI PÜSKÜRTME YÖNTEMİ İLE UYGULANIR DURULAMA YAPILMAZ.

HAYVAN BESİ YERLERİNDE HAYVAN GIDASI İLE TEMAS ETME DURUMUNDA SEYRELTME ORANI 1:200 DEN AŞAĞI OLMAMALI.