Mutfak Temizlik Grubu

 ACIDOFOAM
KİREÇLİ YÜZEYLER İÇİN KÖPÜKLÜ ASİDİK TEMİZLEYİCİ
Profesyonel bir temizlik kompoundu olup, kritik bölgelerde mükemmel bir temizlik ve hijyen sağlar.
Hastane, sağlık merkezleri, okullar, gıda üretimi yapan işletmeler, mutfaklar, duş, banyo, tuvalet gibi hijyen gerektiren ortamlarda yüzeyde birikmiş kireç ve birikintileri kolayca temizler.
KULLANIM ŞEKLİ :
Su ile temasında sakınca olmayan, yıkanabilir tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir.
Temizlenecek yüzeye köpük jenaratörü ile püskürtülür. Köpük yüzeyde küçülmeye başladığında taze su ile bolca durulanır.
Gerek görüldüğünde manuel uygulama yapılır, bir plastik kap içinde gereken seyreltme yapılır ve yüzeylere fırçalama yöntemi ile uygulanır, daha sonra taze su ile durulama yapılır.
KULLANIM ORANI:
Köpüklü jenaratörlerde 1:10 -1:30 seyreltilerek kullanılır.
Manuel uygulamalarda 1:10 -1:20 seyreltilerek kullanılır.

BEST DISHWASHING LIQUID
ANTİ BAKTERİYEL ELDE BULAŞIK YIKAMA SIVISI
Elde yıkanan cam, porselen, metal gibi bütün mutfak ekipmanları için özel olarak formüle edilmiştir.
Best %100 antialerjik olup, az bir miktarı ile benzerlerinden daha fazla bulaşık yıkar. Ekonomiktir.
Donmuş yağ ve yemek artıklarını, nişasta, protein gibi en zor lekeleri bile kolayca temizler.
Best özel katkıları sayesinde ellerinizi korur ve yumuşatır. Çevre dostudur.
Bol köpüklüdür, kolay durulanır, leke bırakmaz.
Best gücünü test etmek için bir miktar sıvıyı evye nin sıcak su doldurulmuş bulaşık yıkama haznesine karıştırın. Bulaşıklarınızı bu karışımın içinde 10 dakika bekletin ve durulayın. El ile ovalamaya gerek kalmadığını göreceksiniz.
Best aynı zamanda dezenfeksiyonu da sağlar ve bulaşıklardan balık kokusu ve benzeri kokuları
yok eder, insan sağlığına zararı yotur.
Staphylococcus aureus, salmonelle, choleraesuls ve pseudonimonas aeruginosa gibi gram (-)
ve gram (+) bakterilere, pathegenic fungi, trichophyton interdigitalis gibi mantar ve mayalara ekilidir. (Micobakterium  tuberculozis, Aspergilus flevus vb. mikroorganizmalara da şiddetli etkilidir.) Gıda maddeleri üretiminde işlem ekipmanlarında ve gıda ile temas eden yerlerde karışımın 200 ppm’e yükseltilmesi uygundur. Bu seviyede uygulanan yüzeyleri su ile durulamaya gerek yoktur.
KULLANIM :
Bulaşık haznesinin büyüklüğüne ve bulaşık yağlarının ağırlığına göre miktar değişir.
Ölçek olarak 10 litre bulaşık haznesine normal ortamlarda 1/2 tatlı kaşığı, ağır ve yağlı bulaşıklarda
1-1/2 tatlı kaşığı kullanmak yeterlidir.

BEST PLUS
ELDE BULAŞIK YIKAMA SIVISI
Elde yıkanan cam, porselen, metal gibi bütün mutfak ekipmanları için özel olarak formüle edilmiştir.BEST PLUS %100 antialerjik olup, az bir miktarı ile benzerlerinden daha fazla bulaşık yıkar. Ekonomiktir.Donmuş yağ ve yemek artıklarını, nişasta, protein gibi en zor lekeleri bile kolayca temizler. BEST PLUS özel katkıları sayesinde ellerinizi korur ve yumuşatır. Çevre dostudur.Bol köpüklüdür, kolay durulanır, leke bırakmaz.BEST PLUS gücünü test etmek için bir miktar sıvıyı evyenin sıcak su doldurulmuş bulaşık yıkama haznesine karıştırın. Bulaşıklarınızı bu karışımın içinde 10 dakika bekletin ve durulayın. El ile ovalamaya gerek kalmadığını göreceksiniz.
KULLANIM :
Bir kap içerisinde 1:3-1:7 oranında su ile seyreltip daha sonra bulaşık haznesine dökülerek köpürmesi sağlanır ve bulaşıklar yıkanır. Bulaşık haznesinin büyüklüğüne ve bulaşık yağlarının ağırlığına göre miktar değişir.Ölçek olarak 10 litre bulaşık haznesine normal ortamlarda 4-5 tatlı kaşığı (20-30 ml)
Ağır ve yağlı bulaşıklarda 5-8 tatlı kaşığı (30-50ml) kullanmak yeterlidir.

DEGREASER 10 K PLUS
KONSANTRE YAĞ ÇÖZÜCÜ
DEGREASER 10 K PLUS EMST KİMYA tarafından özel olarak formüle edilmiş güçlü bir yağ çözücüdür. Mekanik veya püskürtme yolu ile temizlik yapılır. Temizlenecek yüzeylere gerekirse daha etkili ve hızlı bir netice almak için 55-60 C sıcak su ile seyreltilip, püskürtülür veya mekanik işlem yapılır, daha sonra su ile durulanır.Köpürmeyen bir yağ çözücü olduğu için püskürtme ile yapılan temizliklerde güvenle kullanılır.
KULLANIM ALANLARI 
Fabrikalar
Gıda Sanayi
Mezbahaneler
Yemek Fabrikaları
AVANTAJLARI
Konsantredir.
Güçlü bir yağ çözücüdür.
Doğaya dosttur.
İnsan sağlığına zarar vermez.
KULLANIM ŞEKLİ :
Ağır yağlı ortamlarda 1:5-1:10 Normal temizliklerde 1:10-1:20 Püskürtme ile yapılacak temizliklerde 1:20-1:30 oranında su ile seyreltilir.
DİKKAT :
  ALKALİ BİR ÜRÜNDÜR. KULLANIM ESNASINDA ELDİVEN KULLANINIZ..
BAŞKA KİMYASALLARLA KARIŞTIRMAYINIZ.

DEGREASER 10 K
AZ KÖPÜREN KONSANTRE YAĞ ÇÖZÜCÜ
DEGREASER 10 K EMST KİMYA tarafından özel olarak formüle edilmiş güçlü bir yağ çözücüdür. Mekanik veya püskürtme yolu ile temizlik yapılır. Temizlenecek yüzeylere gerekirse daha etkili ve hızlı bir netice almak için 55-60 C sıcak su ile seyreltilip, püskürtülür veya mekanik işlem yapılır, daha sonra su ile durulanır.Köpürmeyen bir yağ çözücü olduğu için püskürtme ile yapılan temizliklerde güvenle kullanılır. KULLANIM ALANLARI AVANTAJLARI
Fabrikalar Konsantredir.
Gıda Sanayi Güçlü bir yağ çözücüdür.
Mezbahaneler Doğaya dosttur.
Yemek Fabrikaları İnsan sağlığına zarar vermez.
KULLANIM ŞEKLİ :
Ağır yağlı ortamlarda 1:5-1:10 Normal temizliklerde 1:10-1:20 Zeminler ve duvarlar      1:20-1:30 oranında su ile seyreltilir.
DİKKAT :
ALKALİ BİR ÜRÜNDÜR. KULLANIM ESNASINDA ELDİVEN KULLANINIZ.. BAŞKA KİMYASALLARLA KARIŞTIRMAYINIZ. ALUMIYUM YÜZEYLERDE KULLANMAYINIZ.

DESCALER LM
OTOMATİK BULAŞIK MAKİNELERİNDEN KİREÇ ÇÖZÜCÜ
DESCALER LM otomatik bulaşık makineleri için özel olarak dizayn edilmiş kireç çözücüdür.
Sert sulardan dolayı makinenin içerisinde oluşan kireçlerin, suyun sertliğine göre 2 hafta ile 1 ay aralıklarla temizlenmesi gerekir.
Kireçli sular bulaşık makinanızın ekipmanları üzerinde kireçli bir tabaka oluşturarak tamiri zor
ve pahalı arızalara yol açar.
Bu tür sorunların yaşanmaması için mutlaka periyodik olarak bulaşık makinesinde oluşan kireçlerin
çözülmesi gerekir.
Bulaşık makinesini kireçten korur.
Kireç birikiminden doğan enerji kaybını önler.
Paslanmaz çelik üzerinde korozif etkisi yoktur.
KULLANIM ŞEKLİ :
Bulaşık makinesi haznesinin aldığı su miktarına ve kireç tabakasının yoğunluğuna göre su haznesine
1:2 - 1:10 oranında DESCALER LM ilave edilir.
Su sıcaklığının 60C civarında olması ve kireç tabakası çözülünceye kadar sirkülâsyon sağlanır, daha sonra su boşaltılıp  tekrar doldurulur ve yine sirkülâsyon sağlanır.
Kireç çözülme işlemi  ilk uygulamada yeterli gelmediği takdirde yukarıdaki işlem tekrarlanır.

DISINFECTANT CLEANER
DEZENFEKTAN TEMİZLEYİCİ
Profesyonel bir temizlik kompoundu olup, kritik bölgelerde mükemmel bir temizlik ve hijyen sağlar. Hastane, sağlık merkezleri, okullar, gıda üretimi yapan işletmeler, mutfaklar, duş, banyo, tuvalet gibi hijyen gerektiren ortamlarda virüs ve bakterilere karşı efektif bir çözümdür. Toplu yaşanan yerlerde kontamine olmuş materyalleri temizleyerek bulaşıcı enfeksiyon riskine karşı yüksek koruma sağlar.
KULLANIM ŞEKLİ :
Su ile temasında sakınca olmayan, yıkanabilir tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Escherichia coli, Staphylococcus epidermidis, Pseudonimonas aeroginosa, Aspergillus flavus gibi gram (-) ve gram (+) bakterilere, gibi mantar ve mayalara ekilidir. (Micobakterium  tuberculozis vb. mikroorganizmalara da şiddetli etkilidir.) Gıda maddeleri üretiminde işlem ekipmanlarında ve gıda ile temas eden yerlerde karışımın 200 ppm’e yükseltilmesi uygundur. Bu seviyede uygulanan yüzeyleri su ile durulamaya gerek yoktur.
SEYRELTME :
 Ağır kirli zeminleri temizleme ve dezenfekte etme amaçlı 1:20-1:50 Hafif kirlerin temizliği ve hijyenik ortam sağlama amaçlı  1:100-1:300 Tezgah temizliği ve dezenfeksiyonunda 1:20

FOAM CLEANER
KÖPÜKLÜ  YÜZEY TEMİZLEYİCİ
Profesyonel bir temizlik kompoundu olup, kritik bölgelerde mükemmel bir temizlik ve hijyen sağlar.
Hastane, sağlık merkezleri, okullar, gıda üretimi yapan işletmeler, mutfaklar, duş, banyo, tuvalet gibi hijyen gerektiren ortamlarda virüs ve bakterilere karşı efektif bir çözümdür. Toplu yaşanan yerlerde kontamine olmuş materyalleri temizleyerek bulaşıcı enfeksiyon riskine karşı yüksek koruma sağlar.
KULLANIM ŞEKLİ :
Su ile temasında sakınca olmayan, yıkanabilir tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir.
Escherichia coli, Staphylococcus epidermidis, Pseudonimonas aeroginosa, Aspergillus flavus gibi gram (-) ve gram (+) bakterilere, gibi mantar ve mayalara ekilidir. (Micobakterium  tuberculozis vb. mikroorganizmalara da şiddetli etkilidir.)
Temizlenecek yüzey köpük jenaratörü ile püskürtülür. Köpük yüzeyde küçülmeye başladığında taze su ile bolca durulanır.
KULLANIM ORANI:
Köpüklü jenaratörlerde 1:20 - 1:30 seyreltilerek kullanılır.

FOOD-DES
GIDA VE GIDA EKİPMANLARI DEZENFEKTANI 
FOOD -DES gıda sektöründe ve gıda sanayiinde güvenle kullanılan çok güçlü bakterisel ve fungisid etkili bir üründür. Gıda dezenfektanı olarak, gıda ile temas eden yüzeylerin dezenfekte edilmesinde, gıda işletmelerinde ve tıbbi malzeme üretimi yapılan firmalarda personel giriş-çıkışlarında  dezenfekte havuzlarında ayak dezenfektanı olarak güvenle kullanılır.
GIDA SANAYİİNDE   :
Meyve ,sebze dezenfeksiyonu                1:200  - 1:300 İhracat için ihraç öncesi dezenfektan     1:100  - 1:200    Gıda ile temas eden yüzeylerin dezenfektanı    1:50   -  1:100 Giriş-çıkış havuzlarında ayak dezenfektanı 1:70   -  1:100 Gıda ile Temas Eden Yüzeylerde, Yüzey dezenfeksiyonu için hazırlanan solüsyon yüzeylere püskürtülüp 10 - 30 dakika arası bekletilir daha sonra durulanır.
Gıda Dezenfeksiyonu :
Durulama gerektirmeden kullanım için  1:300 oranında solüsyon hazırlanır ve gıda türevleri  solüsyonda yıkanır.

GREEN DES
GIDA VE SEBZE MEYVE DEZNFEKTANI 
GREEN-DES gıda sektöründe ve gıda sanayiinde güvenle kullanılan çok güçlü bakterisel ve fungisid etkili bir üründür. Gıda dezenfektanı olarak, gıda ile temas eden yüzeylerin dezenfekte edilmesinde, gıda işletmelerinde ve gıda hazırlıklarında
GIDA SANAYİİNDE   :
Meyve ,sebze dezenfeksiyonu                            1:200  - 1:300
İhracat için ihraç öncesi dezenfektan                1:100  - 1:200   
Gıda ile temas eden yüzeylerin dezenfektanı    1:50   -  1:100
Gıda ile Temas Eden Yüzeylerde, Yüzey dezenfeksiyonu için hazırlanan solüsyon yüzeylere püskürtülüp 10 - 30 dakika arası bekletilir daha sonra durulanır.
Gıda Dezenfeksiyonu :
Sebze ve meyveler önceden taze su ile yıkanır ve daha sonra, önceden hazırlanmış solüsyonun içinde 10-15 dk bekletilir, ve daha sonra durulama yapılmaz. 

GREEN DES-CL
GIDA VE SEBZE MEYVE DEZENFEKTANI
GREEN-DES-CL gıda sektöründe ve gıda sanayiinde güvenle kullanılan çok güçlü bakterisel ve fungisid etkili bir üründür. Gıda dezenfektanı olarak, gıda ile temas eden yüzeylerin dezenfekte edilmesinde, gıda işletmelerinde ve gıda hazırlıklarında
GIDA SANAYİİNDE   :
Meyve ,sebze dezenfeksiyonu                            1:200  - 1:300
Gıda ile temas eden yüzeylerin dezenfektanı    1:50   -  1:100
Gıda ile Temas Eden Yüzeylerde, Yüzey dezenfeksiyonu için hazırlanan solüsyon yüzeylere püskürtülüp 10 - 30 dakika arası bekletilir daha sonra durulanır.
Gıda Dezenfeksiyonu :
Sebze ve meyveler önceden taze su ile yıkanır ve daha sonra, önceden hazırlanmış solüsyonun içinde 10-15 dk bekletilir, ve daha sonra durulama yapılır.

INOX BRIGHT
PASLANMAZ ÇELİK TEMİZLEYİCİ VE PARLATICISI
Inox  Bright EMST KİMYA tarafından  özel olarak üretilmiş bir  temizleyici ve parlatıcıdır.İmalat sanayinde, otel ve restoranlarda,paslanmaz çelik yüzeylerde güvenle kullanılır. Rutubet ve ortam kirliliğinden dolayı oluşmuş kir lekelerini kolayca temizler. Parmak izi lekelerini ortadan kaldırır,kalıcı parlaklık sağlar.
KULLANIM ALANLARI                                          
Paslanmaz kazan ve makine imalatı
Mutfak ekipmanları
Diğer her türlü,parlak yüzeye ihtiyacı olan yerler
AVANTAJLARI
Temizler.
Parlatır.
Kullanımı kolay.
KULLANIM ŞEKLİ:
Temizlenecek yüzeylere direkt olarak püskürtülür.Temiz yumuşak kuru bir bez ile silinir, parlatılır.

MİNTEM
MİNERALLİ SIVI
Çok kirli yüzeylerin temizliğinde kullanılan mineralli sıvı temizlik maddesidir. Ovma yapılarak temizlik yapılır.Ba